Коли людина щось купує в інтернеті, далеко не завжди бажає платити з товар одразу. У більшості випадків споживачі прагнуть спочатку поглянути на товар, дізнатися про нього більше, а вже потім віддавати свої кошти. Саме для цього і була створена послуга накладеного платежу або післяплати.

Розглянемо, що таке післяплата, на що варто звернути увагу, у чому полягають особливості такої послуги. Таким чином, покупцям буде простіше вирішити, наскільки готові скористатися таким варіантом оплати.

Післяплата або ж накладений платіж являється способом оплати, коли покупець може сплатити за товар, коли вже отримав, а не заздалегідь. Даний метод має популярність при купівлі онлайн. У таких випадках, клієнт, як правило, не хоче платити за товар заздалегідь. Або ж просто хоче перевірити те, що купив, перед тим, як внести оплату.

Потрібно одразу відзначити, що накладений (наложений) платіж й післяплата - це одне й те саме. Саме поняття «післяплата» являється найбільш зрозумілим значенням. Для кращого розуміння, можна ознайомитися з більш спрощеною схемою, як працює наложений платіж.

Спрощена схема роботи післяплати

Відзначимо, що дана спрощена схема, як працює післяплати в онлайн-магазинах, описує той випадок, коли покупець залишився задоволеним отриманим товаром:

  • Спочатку потрібно оформити замовлення у магазині;
  • Магазин відправляє замовлення на адресу клієнта;
  • Кур'єр здійснює доставку, надає змогу перевірити;
  • Покупець забравши товар, повинен сплатити його доставку. Також йде оплата за доставку, комісія за надані послуги;
  • Кур’єр отримані кошти за товар від покупця віддає магазину.

У тому випадку, коли покупець незадоволений товаром, тоді має змогу його повернути. Проте, залишається важливий нюанс. Послуги кур’єрів, поштової компанії, безкоштовними бути не можуть. Тому їх хтось повинен оплатити. Як правило, у невеликих та середніх онлайн-магазинах, оплата за повернення здійснюється покупцем. Тобто, замовник повинен розуміти, що якщо товар не підходить, тоді гроші за послуги кур’єрської служби будуть втрачені.

Скільки може коштувати послуги наложеного платежу?

На це питання не можна відповісти у загальному плані. Вартість за послугу залежить від компанії. Наразі вартість може часто змінюватися, тому актуальність інформації потрібно перевіряти на офіційному сайті, де робите замовлення.

В деяких інтернет-магазинах надається актуальна інформація про ціни на доставку та послуги наложеного платежу, коли оформляється покупка. Подібні дії магазину направляються на те, щоб звести до мінімуму відмови від товару через наявність високої комісії.

Альтернативні можливості післяоплати

Великі магазини-онлайн, намагаються впроваджувати різні сервіси, послуги, щоб можна було збільшити кількість продажів. Наявність різних варіантів безпечних продажів (причому для обох сторін), можливості страхування та інше.

До того ж інтернет-магазини готові відкривати офлайн точки видачі. Такі точки являються місцем, де клієнт має змогу перевірити товар, заплатити за нього або, навпаки, відмовитися. При цьому витрати стануть мінімальними.

З усього цього, можна зробити висновки, що послуга післяплати має свої особливості, переваги та недоліки. Покупець може заплатити за товар, вже після його отримання, але якщо не сподобається, доведеться сплатити за послуги кур’єрської служби. Кожен може сам вирішити, чи готовий скористатися такою послугою чи може краще забрати товар самостійно. Адже кожен замовник має право на те, щоб залишатися впевненим у товарах та послугах, за які віддає гроші.