Які іспити складають перед вступом до магістратури?
Диплом магістра – це престижно та високо цінується як в Україні, так і в європейських країнах. До того ж, навчання в магістратурі є обов'язковою умовою для виконання деяких видів роботи (наприклад, викладання, в юриспруденції, для наукової діяльності тощо). Тому деякі випускники бакалаврату подають заявки на вступ на магістерські програми.
Сучасні правила дозволяють продовжити навчання на магістратурі у своєму чи будь-якому іншому вузі, а також за кордоном (але для цього буде потрібна велика кількість документів: академічна довідка, диплом бакалавра та ін.). Якщо у вас немає академічної довідки про навчання в університеті, ви можете отримати її на ukrdiplom.com.ua/uk/references/kupyty-arhivnu-dovidku-pro-navchannya-v-universyteti
Якщо ж ви плануєте надходити в Україні, потрібно буде скласти кілька державних іспитів, за результатами яких проводиться конкурсний відбір.
Список іспитів, які складають при вступі до магістратури
Але новим умовам Міносвіти для вступу на магістерські програми потрібно здати кілька тестувань, а також подати документи, мотиваційний лист, іноді пройти співбесіду тощо.
Детально про всі умови вступу та підготовку до магістратури ви можете дізнатися на https://osvita.ua/master.
Поговоримо докладніше про тестування, які будуть потрібні для вступу програму на ступінь магістра.
Єдиний вступний іспит (ЄВЕ)
Це вступний іспит, який потрібний для вступу на загальних умовах випускникам бакалавра або на підставі диплома магістра (якщо ви хочете отримати другий ступінь).
Він передбачає оцінювання рівня підготовки з:
-
іноземної мови (можна вибрати будь-який зі списку);
-
загального рівня навчальної компетентності.
Тест містить два блоки завдань, за одне можна отримати 30 балів, за інше – 33 бали. Потім вони переводяться в бали за шкалою 100 – 200 (принцип перекладу балів можна дізнатися на https://osvita.ua/master/umovy/86523/) та приймаються для участі у конкурсному відборі.
Єдине профільне вступне випробування
Цей тест потрібно складати не всім, а лише тим, хто хоче продовжити навчання за фахом:
-
Журналістика;
-
Міжнародні відносини;
-
Соціальні та поведінкові науки;
-
Освіта та педагогіка;
-
Управління та адміністрування;
-
інформаційні технології;
-
Сфера обслуговування та ін.
Відповідно до обраної спеціальності вступники здають тести на рівень знань з різних предметів: право, облік та фінанси, педагогіка та психологія, інформаційні технології та ін.
Особливі умови для вступу
Деякі вступники на магістратуру можуть не складати загальні тести. У цьому випадку вони проходять усну співбесіду на рівень іноземного замість ЄВЕ та профільного іспиту замість ЄПВІ.
Право на вступ на таких умовах мають:
-
особи, які постраждали під час Революції Гідності;
-
учасники бойових дій;
-
особливим, яким за рішенням комісії при регіональному центрі відмовлено у реєстрації на національне тестування через стан здоров'я, неможливість організації технічних можливостей та ін.
-
особам із інвалідністю;
-
ВПО, які переселилися з тимчасово-окупованих територій та із зони бойових дій.
Якщо ви хочете отримати диплом України зі ступенем магістра, слід заздалегідь ознайомитися з правилами та умовами вступу до конкретного вишу та підготувати все необхідне для складання тестування чи вступу на пільгових умовах.
Існує ще один варіант отримати "кірочки" магістра - ви можете просто замовити їх з доставкою поштою.