Відкриття бізнесу по франшизі є привабливим варіантом для молодих підприємців. Якщо треба мінімізувати ризики – скористайтесь перевіреною бізнес-моделлю. Готове рішення дозволяє працювати під відомим брендом, при цьому отримуючи постійну підтримку франчайзера.

Як обрати тип бізнесу для франшизи

Як правило, першим кроком є визначення галузі. Ніша повинна бути вам цікава, інакше ви банально не можете розкрити свій потенціал. Також врахуйте фактор досвіду у потенційній сфері – це допоможе на старті підприємництва.

Далі необхідно проаналізувати нішу. Популярними напрямками для франшиз є:

  • заклади харчування;
  • роздрібна торгівля;
  • послуги краси та здоров'я;
  • освіта та фітнес.

Порада: оцінюйте попит на обрані послуги (товари) у регіоні. Додатково врахуйте рівень конкуренції місцевого ринку – розуміння цього моменту допоможе продемонструвати свій бізнес з кращої сторони.

Досліджуючи потенційні франшизи, зверніть увагу на такі фактори:

  • паушальний внесок – разова плата за те, що ви стаєте частиною мережі франчайзера;
  • роялті – регулярні платежі за користування брендом, підтримку (фіксовані або процентні);
  • маркетинговий внесок – плата за рекламні кампанії бренду.

Ретельно вивчайте умови договору. В іншому випадку вас можуть очікувати неприємні сюрпризи у майбутньому.

Поради майбутньому франчайзі

За посиланням https://soroka.pro/franchises/ можна підібрали оптимальну франшизу та готуватись до відкриття бізнесу. Основні етапи цього процесу включають:

  1. Фінансове планування. Оцініть загальні інвестиції для запуску бізнесу. Вони повинні бути узгодженими з обов’язковими операційними витратами.
  2. Пошук приміщення. Розташування має відповідати специфіці бізнесу та враховувати потенційних конкурентів. Часто франчайзер ставить конкретні вимоги до локації, враховуючи об’єм людського трафіку.
  3. Оформлення документів. Зареєструйте підприємство відповідно до законодавства України. Подбайте про необхідні дозволи на ведення діяльності.
  4. Навчання. Франчайзер зазвичай надає програми підготовки персоналу у рамках бренду. Франчайзі, у свою чергу, повинен підібрати команду під стандарти компанії.
  5. Маркетинг і просування. Обов’язково використовуйте рекламні стратегії.

Стратегії, розроблені франчайзером, не завжди враховують специфіку місцевого ринку. Тому вам, як власнику, варто подбати про їхню адаптацію під конкретний регіон.

Запуск власної справи по моделі франшизи потребує ретельної підготовки. Однак така модель має суттєві переваги: ви працюєте за перевіреною схемою, отримати постійну підтримку «старшого» брата – франчайзера, що значно підвищує шанси успішного бізнесу.