Часто ви провітрювати приміщення? Для когось це дія давно увійшло у звичку і виконується машинально. Інші без необхідності зайвий раз і не відкривають вікно. А дарма, адже провітрювання – необхідність. Так важливо знати, чим загрожує сперте повітря, які основні правила провітрювання і норми існують.

 

Вченими доведено, що повітря, яке ми вдихаємо, безпосередньо впливає на наше самопочуття, працездатність, сон і життєдіяльність в цілому. Стежити за чистотою і свіжістю в будинку і на роботі — значить піклуватися про збереження свого здоров'я. Багато захворювань можуть бути спровоковані саме погано провітрюваним приміщенням, розсадником мікробів та алергенів. Зробити оптимальною температуру в приміщенні дозволяють кондиціонери у Львові, створюючи сприйнятливий мікроклімат.

Найчастіше, улюбленим місцем цвілі є ванна кімната. Якщо вона атакувала і активно там розмножується, вивести її досить важко. У колишні часи будинку, де утворювалася цвіль просто спалювали. Зараз звертатися до таких кардинальних заходів необов'язково, але простіше і краще просто не допускати її появи. Профілактична міра – провітрювання кімнати. Подбайте про те, щоб вентиляція була прочищена або встановіть витяжку.

При видиханні виділяється вуглекислота. Якщо приміщення, заповнене людьми, тривалий час не провітрювати, то перевищення вуглекислоти може сягнути понад 20% від допустимої норми. Саме цей фактор часто є поширеною причиною мігрені, втоми, нездужання і дискомфорту. Напевно, ви помічали, що дихати в такій кімнаті тяжко, все навколо ніби тисне на вас. Так і хочеться підійти до вікна і буквально відкрити його навстіж, щоб ковтнути потік свіжого повітря.

Недостатня вентиляція посилює концентрацію і таких шкідливих речовин, як вуглекислий газ і окис вуглецю. Вони, ніби отрута, впливають на організм людини, породжуючи кисневе голодування і гіпоксію. Аміак, метан, альдегіди – ці домішки далеко не повний перелік негативних речовин, які накопичуються в погано провітрюваній кімнаті. За підрахунками вчених їх близько 400. Вони здатні стати причиною сонливості, зниження працездатності, головного болю та втоми.

Іони, що поступають в приміщення зі свіжим повітрям, позитивно позначаються на роботі нервової системи, тонізуючи її. Саме іони відповідають за приплив бадьорості і сил. Бувало таке, що прокинувшись, ви вже відчуваєте себе втомленим, незважаючи на тривалий сон? Найімовірніше, що справа як раз в браку чистого повітря в приміщенні.