
10:18, 19 липня 2017 р.
Завтра у Херсоні говоритимуть про кір

Завтра об 11:00 в конференц-залі Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації відбудеться конференція присвячена захворюваності на кір.
На сьогодні в Україні продовжується неблагополучна епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір, який пов'язаний із низьким охопленням профілактичними щепленнями дітей у попередні роки та з циклічністю цього захворювання.
За даними МОЗ України, у червні на кір захворіли 473 людини, що майже подвоїло число захворілих з початку року до 962. Найбільше людей заразилися кором у Івано-Франківській та Одеській областях. Спалахи захворювання у червні також реєструвалися у Тернопільській та Чернівецькій областях.
Загалом за останні півроку в Україні сталося 17 спалахів кору, що вразили половину областей та місто Київ. Більше 70% захворілих з початку року – 697 – діти та підлітки. 86,5% захворілих госпіталізовано.
В Івано-Франківській області у червні захворіли 253 людини у, 167 – в Одеській області, у Тернопільській – 48 та Чернівецькій – 5.
Загалом за шість місяців цього року, на Івано-Франківщині зареєстровано 520 випадків кору, 344 випадки в Одеській області, 48 у Тернопільській, 11 у Дніпропетровській, 9 у Вінницькій, 8 у Чернівецькій та поодинокі випадки у Донецькій, Закарпатській, Кіровоградській, Львівській, Хмельницькій, Черкаській областях та в місті Києві.
На сьогодні лише 8 областей України не реєструють випадки кору, у тому числі і Херсонщина.
При аналізі випадків захворювання на кір виявлено, що лише 70 осіб були щеплені, що складає 14 відсотків від захворілих, решта хворих або не отримали жодного щеплення проти кору, або взагалі відсутні дані про щеплення, що також розцінюється як не щеплений контингент.
Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури, яке настає приблизно через 10-12 днів після впливу вірусу і триває від 4 до 7 днів. На цій початковій стадії можуть з'являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. Через кілька днів з'являється висип, зазвичай на обличчі і верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип розповсюджується по тілу і, в кінцевому підсумку, з'являється на руках і ногах. Вона тримається 5-6 днів і потім зникає. В середньому, висипання виступає через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу.
При захворюванні на кір не рекомендується лікуватись самостійно, а звертатись за допомогою до лікаря.
На теперішній час Херсонщина достатньо забезпечена безкоштовною вакциною «Пріорикс» (комбінована вакцина проти кору, краснухи та паротиту ), виробництва Бельгія. У червні область централізовано отримала ще 24596 доз зазначеної вакцини, що дозволить охопити дітей щепленням.
Єдиною профілактикою кору є ВАКЦИНАЦІЯ.
Учасники прес-конференції:
1. Бондарева Ліна Володимирівна – заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА;
2. Карчевич Тетяна Євгенівна – головний позаштатний педіатр Департаменту охорони здоров’я ОДА;
3. Коваль Анатолій Андрійович – заступник директора ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»;
4. Єремєєва Наталія Володимирівна – зав. відділом епіднагляду ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».
Адреса проведення прес-конференції: вул. 295 Стрілецької дивізії, 21 (Департамент охорони здоров’я обласної державної адміністрації, конференц-зала, 1 поверх).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:00
29 квітня
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...