• Головна
  • У Херсоні говорили про гендерну партійну політику
12:25, 20 серпня 2017 р.

У Херсоні говорили про гендерну партійну політику

Жваве обговорення теми «Гендерна партійна політика: від дискусії до плану дій» відбулось в рамках політичного клубу, засідання якого вчетверте відбулось у Херсоні.

Про гендерний зріз останніх виборів та про партійну гендерну політику розповіла доктор політичних наук, професорка кафедри політології та державного управління Східноєвропейського університету імені Лесі Українки Оксана Ярош.

«Новий Закон про місцеві вибори 2015 року, спрацював неочікувано і для виборців, і для кандидатів, оскільки він по суті своїй не є пропорційним, а «гібридним». Адже кандидати, що перемагали на окрузі, потім не ставали депутатами, і людям просто важко зрозуміти, у чому суть цієї виборчої системи і вони змушені шукати депутатів свого округу. Єдиний його позитив, що він уперше на місцевих виборах запровадив гендерну квоту. Якщо загалом говорити про представницьку демократію, то політичні партії відіграють величезну роль: хто саме опиняється у списках, а потім у депутатському корпусі. Тому треба постійна гендерна кадрова політика, щоб гендерні квоти не були неочікуваним сюрпризом», - говорить Оксана Ярош.

Організаторка Політклубу, директорка обласної громадської організації «Успішна жінка» Олена Микитась зазначила: "Ставлення до гендерної тематики громади Херсона залишається здебільшого патріархальним, про що підтверджують традиційні репліки, як і цього разу: "Чи хочуть самі жінки йти у політику?", "Самі ж жінки і винні, бо не хочуть і не йдуть", "Чи якісні жінки прийшли до депутатських корпусів?", - лунали запитання у залі. Підтверджуючи, що до жінки більш прискіпливе ставлення щодо її знань, вмінь, зовнішнього вигляду, поведінки. Тобто традиційне «що можна чоловіку, не можна жінці» ще існує у нашій громаді та суспільстві».

Представниці та представники осередків політичних партій у Херсонській області, а саме «Самопоміч», «Свобода», «Демократичний альянс», «Радикальна партія України», «Народний рух України», експертного середовища та медіа поділились результатами останніх виборів у місцеве самоврядування у Херсонській області та про гендерні квоти, що необхідно було виконати партійним осередкам, щоб отримати реєстрацію.

Обговорювали також і Закон про фінансування політичних партій з державного бюджету 2015 року. Тепер дотримуватись гендерного балансу ще й вигідно фінансово, оскільки 20 млн грн партія «Самопоміч» отримала за дотримання гендерної квоти.

Зустріч відбулася в рамках роботи Херсонського Жіночого політичного клубу проекту «Побудова жіночого політичного лобі в Україні».

Довідково:

Жіночі політичні клуби діють в рамках реалізації проекту «Побудова жіночого політичного лобі в Україні», що впроваджується Всеукраїнською організацією «Жіночий консорціум України» за підтримки Фонду Демократії ООН - TheUnitedNationsDemocracyFund

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Херсон #ПУЛ #клуб #гендер #Микитась
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...