• Головна
  • Леся: майстерне поєднання класики та сучасності
11:23, 24 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Леся: майстерне поєднання класики та сучасності

Леся: майстерне поєднання класики та сучасності

До всеукраїнської масштабної акції, приуроченої до 150-ліття з дня народження Лесі Українки, долучився і наш Херсонський драмтеатр. Вчора у затишній залі театру-кафе відбувся душевний вечір, який поєднав у собі багатожанрове розмаїття, класику та сучасність, розкриваючи усі грані таланту видатної українки.

Леся: майстерне поєднання класики та сучасності, фото-1
Леся: майстерне поєднання класики та сучасності, фото-2

Автор задуму - директор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександр Книга - не виключає, що у репертуарі Храму Мельпомени може з’явитись і постановка за мотивами Лесі України "Камінний господар", а поки ж глядачі насолоджуються вечором творчості.

Леся: майстерне поєднання класики та сучасності, фото-3

-Лесю Українку для себе я відкрив доволі дорослою людиною. Свідоме знайомство з Лесею Українкою відбулось років 20 тому, коли ми поставили "Лісову пісню" на нашій сцені. Це було для мене відкриття, бо це ж Ромео і Джульєтта тільки в українському варіанті. Просто неймовірно виявляється, і це наша Леся! Ми тоді возили виставу на Батьківщину Лесі - в Новоград-Волинський, і ми грали виставу на озері, де вона бігала дитиною. Може те озерце і навіяло її сюжети. - розповідає Олександр Андрійович - І коли ми зрозуміли, що буде широке святкування ювілею нашого українського класика, яку знає увесь світ, ми теж хотіли зробити щось значуще. Ми поєднали театральне і поетичне. У нас же дуже багато талановитих письменників і поетів, може й майбутня Леся серед них.

Леся: майстерне поєднання класики та сучасності, фото-4

В основі програми – сюжети із життя ювілярки, її поетичні та драматичні твори. Вірші «І все-таки до тебе думка лине», «Надія», «До мого фортепіано», «Ти хотів би квіток на дорозі моїй», п’єси «Одержима», «Лісова пісня» та інші. Також – рядки, які «співачці досвітніх огнів» присвячували інші автори!

У першому відділенні лунають твори Лесі Українки та мелодії на фортепіано, дивують чуттєві танці балету та надихають запальні пісні артистів-вокалістів театру. У другому відділенні – своєю творчістю вражають херсонські письменники та барди!

Леся: майстерне поєднання класики та сучасності, фото-5

Тож, як бачимо чудовим поєднанням виявилось класичні твори та сучасні херсонські таланти. Усе це блискуче поєднати у загальну канву свята зуміла авторка сценарію - організаторка "Поетичної Шафи" та керівниця літературно-драматичною частиною драмтеатру - Альона Мовчан.

Леся: майстерне поєднання класики та сучасності, фото-6
Леся: майстерне поєднання класики та сучасності, фото-7

-Олександр Андрійович запропонував: а давайте зробимо якийсь захід поетичний? Давай зробимо "Поетичну Шафу" на Лесю! Далі ж ми вирішили зробити цей захід з двох частин: артисти і поети. Сьогодні я дебютую як автор сценарію. Це було важко, бо спочатку я його написала, переписала, третій раз переписала, четвертий... Я дуже самокритична людина, шукала щось краще, кращу подачу, зарилась у бібліотеці у книжках, - пригадує свої "муки творчості" Альона Мовчан. - У другій частині потрібно було вибрати сильніших поетів, тих, що підійдуть , які пишуть подібні твори. От, наприклад, Артем Мельниченко, який любить Україну так само, як любила Леся. Ще два автори присвятили Лесі вірші. Для мене це було дуже відповідально!

Леся: майстерне поєднання класики та сучасності, фото-8

У програмі задіяні заслужені артисти України Ружена Рубльова, Тетяна Проворова, Олександра Тарновська, Світлана Добровольська, Таїсія Новачук, артисти театру Олена Пасько, Олександр Мудрий, Костянтин Рогань, Наталя Вишневська-Буренко, Світлана Журавльова, Віктор Овсієнко, Вікторія Кириченко, Альона Мироненко, артистка оркестру Єлизавета Каплична, балет театру, вихованці театральної студії «Пролісок». Бандура - Наталія Клюєва. Херсонські поети: Василь Загороднюк, Олег Олексюк, Світлана Кошолап, Вікторія Концева, Дмитро Плотніков, Артем Мельниченко. Барди: Микола Павловський, Ксенія Бреннон, Сергій Безворотній.

Леся: майстерне поєднання класики та сучасності, фото-9

Режисером-постановником творчої програми "Леся" стала заслужений діяч мистецтв України Ірина Корольова, яка вже має на неї далекоглядні плани.

Леся: майстерне поєднання класики та сучасності, фото-10
Леся: майстерне поєднання класики та сучасності, фото-11

-Цей захід ми вперше проводимо у такому масштабі, може трохи незвичному, але це літературний вечір. Вечір присвячений поетесі. І ми намагались долучити усі свої ресурси, усі свої сили, авторів, які могли б співати, танцювати, читати вірші. Ця програма створена спеціально до ювілею Лесі Українки. Я сподіваюсь, що ми зможемо цю програму у якомусь форматі показувати нашому маленькому глядачу - учням шкіл. Для них це було б і цікаво, і корисно. У програмі ми поєднали і класику, і сучасні пісні. Поряд з поезією "Стояла я і слухала весну" звучить пісня "Журавлі" сучасного українського гурту Hardkiss, - розповіла Ірина Корольова.

Леся: майстерне поєднання класики та сучасності, фото-12

Вечір творчості "Леся" полонив глядачів і змістом, і формою подачі. А ще душевністю та простотою.

Класика - вічна, а сучасні мотиви стали чудовим доповненням і кожен з глядачів знайшов щось для душі!

Текст: Оксана Наумова

Фото: Юлія Португальська

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Леся Українка #театр #Херсон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...