11:56, 27 березня 2021 р.
Надійне джерело
Наш Храм Мельпомени подарував херсонцям прем'єру - виставу “Чайка”
Напередодні Міжнародного дня театра служителі Храму Мельпомени подарували херсонцям чергову прем'єру - виставу за однойменною п'єсою Антона Чехова Чайка”.
Вистава, яку з впевненістю можна назвати, найочікуванішою. По-перше, це класика, а по-друге, її режисером-постановником є Андрій Май, який вже встиг зарекомендувати себе нестандартними сценічними втіленнями.
-Андрій Май дуже давно пропонував мені поставити “Чайку”. І так склались зірки, що сьогодні він працює у нашому театрі. І, звісно, ми подумали, що не завадило б нам Антона Павловича Чехова у наш театр запосити. Дуже давно у нас не було вистав за п'єсами Чехова. Андрію вдалося поєднати класику і сучасність. Не викинувши жодного слова з п'єси, він зумів зробити дуже сучасну виставу. - розповідає за декілька хвилин до прем'єри директор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександр Книга. - Сьогодні у переддень Міжнародного дня театру я хочу, щоб ви пораділи за театр і були разом з нами. Насправді, у Чехова кожне слово - це філософська думка. На здачі вистави я спіймав себе на думці, що ти починаєш слухати виставу, бо ми давно відучились слухати. Ми живемо у такому швидкому світі, усе швидко змінюється. Ми інколи не чуємо один одного. А тут я сидів і слухав Чехова.
Тривалість вистави - майже 3 години. Глядачі у залі, затримуючи дихання, також слухали та проймались вічною класикою, почуттями та думками героїв.
«Багато слів, мало дії та п’ять пудів кохання», - так характеризує Чехов власну п’єсу. Режисер Андрій Май пробує, лишаючи незмінною авторську мову (хоча вистава і йтиме українською), побудувати історію про віру в кохання, його силу та «нові форми», без яких неможливий рух ні в мистецтві, ні в житті.
-Чехов - це нова драма кінця 19 століття. Той голос, який з'явився не всупереч, а на хвилі появи нових течій. Форма, яку він брав, вербаційна у чомусь. І це мене привабило. Привабила ця наскрізна тема - тема свободи, тема любові, тема приреченості митця. Якщо ти митець, то в обставинах, де потрібні дільці, а не митці, ти будеш у програші. І твоя задача - застрелитися вчасно, - розповідає режисер-постановник вистави Андрій Май. - Коли ти людина, яка вміє відчувати, маєш почуття - то де твоє місце? Фраза, яку говорить Треплєв “Хто я?Що я?” актуальна зараз я і теза “Де ми? Що ми робимо?І чи вміємо ми насправді кохати? Чи наші серця вже достатньо зачинені і ми стали певною мірою Аркадіними, які поглинають, тотально поглинають з народження і з'їдають, певною мірою, своїх дітей, те нове, що з'явилося на світ”.
Герой «Чайки» Костянтин Треплєв, палко закоханий у юну Ніну Заречну, намагається довести своїм маніфестом, що час банальної гри у життя-театр минув, що наші Душі пов’язані та ведуть вічну боротьбу за право «бути», а не «вдавати». Це виклик його матері - відомій актрисі Ірині Аркадіній, для якої в його розумінні життя та мистецтво - це перфектна гра, де не має бути програшів.
Хто виграє в цьому лото? Куди призводять почуття?Над чим сміємось?Живемо чи удаємо?
Про це надривно (мов чайки), сміючись, думають разом із автором та режисером актори театру у виставі за написаним 1896-го року всесвітньовідомим текстом у реаліях 2021-го.
По завершенні вистави зал ще довго аплодував, і кожен з глядачів мав змогу замислитись про щось своє, щось обдумати чи переосмислити.
Наш драмтеатр знов порадував та приємно здивував, ажде і своє професійне свято актори готові дарувати свято глядачам. Часом, це усім нам дуже потрібно, особливо, коли пізня весна та невтішна коронавірусна статистика.
-У нас сонечко! Ви ж бачите, яке гарне сонечко над нами, над нами позитивна енергетика, яка не дозволяє цьому підступному вірусу якимось чином нас атакувати. Я сподіваюсь, що так і буде далі, тому що театр - це антивірусне щеплення, вакцина. Бо ми розповсюджуємо позитивну енергетику, вона сягає далеко і маю надію, що так буде весь час. Усім бажаю здоров'я у ці дні, ходіть у театр і ми будемо робити усе, щоб подолати ці непрості часи якнайшвидше! - закликає до позитиву директор драмтеатру Олександр Книга.
Наступний показ вистави “Чайка” у Херсонському драмтеатрі відбудеться 28 березня, а також 3 квітня!
Текст: Оксана Наумова
Фото: Юлія Португальська
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Крісло-мішок: як купити якісне і не переплатити?
Новини компаній
17:00
Роман Безсмертний: Чому безліч мирних планів не приведуть Україну до справедливого миру?
Політична реклама
15:00
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...