Новини компаній
18:04, 26 липня 2023 р.
Історія біткоїну: хронологія подій за роками
Новини компаній
Як розповідають експерти порталу BiznesCat.com, історія першої та найбільш капіталізованої криптовалюти біткоїну (BTC) розпочалася у 2008 році. З того часу сталося багато подій.
2008
- 18 серпня. Анонімний розробник Сатоші Накамото реєструє домен bitcoin.org.
- 31 серпня. Сатоші Накамото публікує білийпапір біткоїну (технічний документ, в якому викладено основні принципи роботи криптовалюти).
2009
- 3 січня. У мережі біткоїну згенеровано перший блок. Цього дня мережа криптовалюти почала працювати. Також саме 3 січня 2009 року розпочався майнінг біткоїну.
- 9 січня. Сатоші Накамото представив першу версію клієнта для роботи з BTC Bitcoin Core v.0.1.
- 12 січня. Цього дня провели першу біткоін-транзакцію. Одержувачем перекладу у криптовалюті став програміст Хелл Фінні. Він один з небагатьох людей, яким вдалося поспілкуватися з Сатоші Накамото. Фінні допомагав розробнику тестувати першу криптовалюту.
- 5 жовтня. Запуск торгів біткоїном на біржі New Liberty Standart. Для тих, кого цікавить скільки коштував біткоїн у 2009 році, відповідаємо близько $1.
- 9 жовтня. Сатоші Накамото допустив криптоїнтузіастів-розробників до роботи над біткоїном.
- 16 грудня. У мережі з'явилася друга версія клієнта для Bitcoin - Bitcoin Core v 0.2.
2010
- 22 травня. Перша покупка за біткоїни. Американський розробник Ласло Ханеч купив дві піци Papa John's за 10 тисяч BTC. Бажаючого отримати криптовалюту за їжу він знайшов через bitcointalk форум. З того часу 22 травня стало святом — днем біткоін-піци.
- 13 грудня. Сатоші Накамото пропадає з bitcointalk.
2011
- 26 квітня (за іншими даними – 23 квітня). Сатоші Накамото пише розробникам, які виявили інтерес до біткоїну про те, що він йде займатися іншими проектами.
- Також у 2011 році біткоїн стає популярним засобом розрахунку на даркнет-маркетплейсі «Шовковий шлях» (Silk Road). Анонімна торгова платформа працювала до 2013 року. Популярність біткоїну, як інструменту для розрахунків у даркнеті, завдала удару по репутації криптовалюти, яку стали вважати грошима шахраїв. Регулятори досі нагадують інтерес тіньових продавців до BTC як аргумент проти поширення цифрових активів.
2012
- 28 листопада. Відбувся перший халвінг біткоїну.
- Послідовники Сатоші створюють організацію Bitcoin Foundation. Головними завданнями проекту стали стандартизація BTC, а також захист та розвиток криптовалюти.
- Курс біткоїну досягає $5.
- Платіжна платформа BitPay відзвітувала про те, що кількість продавців, які приймають оплату в криптовалюті, перевищила тисячу.
2013
- Лютий. Обсяг продажів біткоїнів на Coinbase вперше перевищив $1 млн на місяць.
- Серпень 2013. Криптобіржа Mt.Gox займає близько 50% ринку біткоін-транзакцій.
- Курс біткоїну перевищує $22 за монету.
2014
- Лютий. Найбільша криптобіржа Mt.Gox зупинила виведення грошей. Торгова платформа припинила роботу після того, як її команда виявила у балансі дірку. За словами представників проекту, у період з 2011 по 2013 шахраям вдалося непомітно вивести з платформи 650 000 BTC.
- 14 березня. Мільярдер Уоррен Баффет публічно розкритикував біткоїн, назвавши криптовалюту «міражем», від якого варто триматися подалі. З того часу думка бізнесмена про криптовалюту не змінилася.
- 15 квітня Mt.Gox подала заяву про ліквідацію. Станом на момент написання огляду, які постраждали від злому криптобіржі користувачі так і не отримали компенсацію.
- Грудень. Microsoft почала приймати оплату в биткоинах за ігри на Xbox та програми для Windows.
2015
- 20 січня. Криптобіржа Coinbase залучила $75 млн. інвестицій, що стало рекордом для криптокомпанії.
- Лютий. Кількість продавців, які приймають оплату в біткоїні, перевищила 100 тисяч.
2016
- Березень. Японські регулятори визнали криптовалюту фінансовим інструментом, схожим на традиційні гроші.
- 9 липня. Відбувся другий халвінг біткоїну.
- Серпень. Зафіксовано злом однієї з найбільших на той період криптобіржі Bitfinex. Шахраї вивели із платформи 119,754 BTC. Зловмисників упіймали лише у лютому 2022 року.
2017
- Квітень. Японська влада ухвалила закон про легалізацію криптоплатежів.
- Грудень. На товарній біржі Чикаго запустили торги ф'ючерсами на біткоїн. На тлі запуску інструменту курс BTC, у моменті, сягнув $20 тис. Через високу волатильність і підвищене навантаження на мережу від біткоін-платежів відмовився платформа Steam.
- Також рік запам'ятався учасникам криптоспільства завдяки буму ICO. Розвитку ринку не завадив бан ICO у Китаї у вересні 2017 року.
2018
- Січень. Південнокорейські регулятори одними з перших у світі запровадили заборону на анонімну торгівлю криптовалютою. У цей же період від підтримки біткоїну відмовилася платформа Stripe, а американський інвестор Джордж Сорос назвав монету "бульбашкою".
- На 2018 рік припала криптозима після оновлення біткоїном максимуму близько $20 тис. у грудні 2017 року. Період падіння цін на крипторинку не витримали багато криптопроектів.
2019
- Лютий. Засновник Tesla, бізнесмен Ілон Маск підтримав криптоспільство, назвавши технологію блокчейн, яка лягла в основу біткоїну, «геніальної». Він зазначив, що, на його думку, криптовалюта перевершує традиційні гроші щодо ефективності у питаннях передачі цінності.
- Червень. Компанія Meta (колишній Facebook) презентувала криптопроект Libra. Його так і не вдалось реалізувати.
2020
- 11 травня. У мережі біткоїна пройшов третій халвінг.
- Серпень. Постачальник ПЗ MicroStrategy почав інвестувати в біткоін. Згодом організація стала найбільшим інвестором криптовалюти серед публічних компаній.
- Грудень. Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) звинуватила популярний криптостартап Ripple у незаконному випуску цінних паперів у вигляді токенів XRP. 13 липня 2023 року SEC програла справу Ripple. Суд не визнав XRP цінним папером.
- Також 2020 запам'ятався бумом DeFi і обвалом ринку на тлі весняної коронакризи.
2021
- Лютий. Стало відомо про інвестиції Tesla $1,5 млрд у біткоїн.
- Березень. Tesla запустила продаж авто за біткоїни. Вже у травні компанія зупинила прийом криптовалюти.
- Вересень. Сальвадор першим у світі легалізував біткоїн. Криптовалюта нарівні з доларами США стала офіційною валютою країни.
- 10 листопада. Біткоїн оновив максимум на рівні $68 789. Капіталізація крипторинку вперше перевищила $3 трлн.
- Також 2021 запам'ятався хайпом навколо метавсесвітів, мемною лихоманкою та підвищеним інтересом учасників ринку до NFT.
2022
- Травень. Крах криптопроекту Terra.
- Липень. Tesla продала 75% своїх біткоїнів.
- Листопад. Крах однієї з найбільших на той момент криптобірж FTX.
2023
- Лютий. SEC посилила тиск на криптоіндустрію.
- Червень. Список криптовалют, які, на думку SEC, є незаконно випущеними цінними паперами, перевищив 60 позицій. Паралельно Комісія подала до суду на дві найбільші криптобіржі: Binance та Coinbase.
Редакція BiznesCat.com продовжуватиме писати багато корисних статей у себе на розділі сайту.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:55
Вчора
Сергій Гайдай: Скільки коштує справедливість?
Політична реклама
17:00
13 січня
Спецтема
live comments feed...