• Головна
  • Дератизація: що це таке та способи проведення
Новини компаній
15:06, 12 січня

Дератизація: що це таке та способи проведення

Новини компаній

Від гризунів (щурів, мишей, кротів) досить багато неприємностей у побуті, сільському господарстві, торгівлі, промисловості. Це і перенесення різних інфекційних захворювань, і ушкодження будівельних конструкцій та інженерних комунікацій, майна, речей, знищення продуктів харчування, запасів зернових культур тощо.

Для оперативного усунення проблеми з гризунами проводиться така процедура як дератизація у Києві, Одесі, Львові та інших містах і селищах. Дератизація гризунів - це процес очищення територій та об'єктів від гризунів, який передбачає комплексні санітарно-епідеміологічні заходи.

Дератизація: що це таке та способи проведення , фото-1

Методи дератизації

Розрізняють 5 головних методів дератизації:

  • Біологічний — використання природних ворогів гризунів: свійських тварин, хижаків, мікроорганізмів, що додаються до приманок.
  • Механічний — застосування клейових і механічних пасток, капканів, загороджувальних електричних бар'єрів.
  • Хімічний — найпопулярніший спосіб знищення шкідників. Через високу ефективність використання отруйних приманок, такий метод дозволяє з мінімальними трудовими витратами досягти хороших результатів.
  • Газовий – менш поширений метод дератизації приміщень. Обробка приміщень газовими сумішами потребує подальшого провітрювання протягом тривалого часу. Підходить для обробки нір у польових умовах.
  • Комбінований — з огляду на ситуацію, фахівці можуть застосовувати кілька способів. Наприклад, розставити пастки (механічний) та розкласти отруйні приманки (хімічний).

Класифікація заходів щодо знищення гризунів

Залежно від характеру впливу, дератизація в Одесі чи Києві може бути проведена по-різному:

  • Винищувальна дератизація мишей – застосовується, коли потрібно терміново знищити шкідників на об’єкті. Використовується комплексний підхід, спрямований на одночасне винищення всього поголів'я шкідників, що знаходяться на території чи будівлі. Контрольна перевірка робіт відбувається через 30 днів. Мета – оцінити результати очищення приміщень, земельних ділянок.
  • Профілактична дератизація щурів – процедура регулярного очищення приміщень, прилеглих територій від сміття, їстівних відходів, джерел води. До запобіжних заходів належать обмеження доступу шкідникам до будівель та усунення умов, що сприяють їх активному розмноженню.
  • Агротехнічна дератизація території (опційно) – спрямована на погіршення умов життя польових гризунів, наприклад, знищення кормової бази, притулків. Одним із методів є своєчасне збирання врожаю, прополка від бур'янів та оранка поля.

Види заходів за охопленням та інтенсивністю робіт

За охопленням та інтенсивністю робіт дератизація у Львові може бути:

  • Суцільною – проводиться при різкому підвищенні популяції гризунів, зазвичай проводиться двічі на рік: у березні та вересні.
  • Вибірковою – спрямована на локальне винищення невеликого скупчення шкідників.
  • Систематичною – обробка на регулярній основі.
  • Бар'єрною – запобігає масовій міграції щурів, мишей, що спостерігається при виникненні воєнних дій, лісових пожеж, паводків та інших катаклізмів.

Дератизація - це важливий захід для захисту Вашого бізнесу від гризунів. Замовте дератизацію від компанії PROPECS: https://propecs.ua/deratizacziya/ і захистіть свій бізнес від шкідників.

Для ліквідації та моніторингу гризунів ефективний трирівневий захисний бар’єр, який передбачає розстановку дератизаційного обладнання по зовнішньому периметру огорожі підприємства, зовнішньому периметру будівель на території та внутрішньому периметру всіх приміщень.

Дератизація в Україні має проводитися з дотриманням санітарно-гігієнічних та екологічних норм. Періодичність обробки залежить від щільності та площі ураження території. Для отримання результату роботи слід виконувати регулярно, не рідше 2-х разів на місяць, до повного знищення гризунів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...