19:21, Вчора
Скоро буде ходити без милиць: медики Рівненщини ставлять на ноги захисника з Херсона
Поранений захисник з Херсона в лікарні Рівненщини
Цивільні медики в чіткій взаємодії з військовими психологами роблять усе, щоби поранені захисники отримували максимально якісну лікарську та психологічну допомогу. Історія бійця з Херсона є прикладом цього.
Молодший сержант Олександр із позивним Кіпіш – родом із Херсона. Чоловік пішов захищати державу у 2023 році, боровся з окупантами на посаді старшого стрільця одного з підрозділів 141-ї окремої механізованої бригади. Частина родини залишилася в рідній області, інші стали вимушеними переселенцями.
Боєць зазнав важкого мінно-вибухового поранення в ліву ногу під час виконання бойового завдання на Запорізькому напрямку, розповіли у відділі зав’язків з громадськістю управління комунікацій ОК «Захід». Був евакуйований у шпиталь на Черкащині. Потім прибув на Рівненщину, де в одному з місцевих медзакладів отримав необхідну допомогу.
Цими днями воїна було знову прооперовано – не всі осколки вдалося вилучити на першому етапі лікування.
«Почуваюся добре. Медичний персонал теж чудовий. Словом, ніяких нарікань – одні слова подяки! Сподіваюся на повне одужання, хоча зараз доводиться пересуватися за допомогою милиць», – поділився враженнями Кіпіш.
Хірург Андрій, який оперував херсонця, із дотриманням лікарської таємниці розповів, що при таких пораненнях, як в Олександра, больовий синдром має здатність змінюватися. Тому при наявності в тілі сторонніх предметів больові відчуття настають не одразу. А в цьому конкретному випадку потрібно було дістати дрібні чавунні уламки зі ступні бійця. І це вдалося успішно здійснити. Лікар переконаний, що скоро – після комплексу реабілітаційних заходів – молодший сержант буде ходити без милиць.
У палаті, де знаходяться й інші поранені військовослужбовці, тепла та бадьора атмосфера. Персонал медзакладу кваліфікований та чуйний. Необхідні обладнання та медикаменти застосовуються в повному обсязі. Тут тепло й затишно, налагоджене якісне харчування. Дбають про належні побутові умови, тож воїни почуваються – як одна згуртована родина.
Практика доводить: крім фізичного лікування, пораненим бійцям потрібна й психологічна реабілітація. У співпраці з цивільними медиками Рівненщини та інших областей офіцери-психологи управління психологічної підтримки персоналу Оперативного командування «Захід» застосовують цілу систему психологічної реабілітації захисників України, враховуючи стан їхнього здоров’я. Робота комплексна та індивідуальна. І це дає результат.
Інформує grivna.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:38
Вчора
Спецтема
live comments feed...