• Головна
  • Як обрати солодкі цитрусові апельсини і мандарини
20:56, 31 грудня 2024 р.

Як обрати солодкі цитрусові апельсини і мандарини

У холодну пору року прилавки магазинів та ринків рясніють яскравими та ароматними цитрусовими, які люблять як діти, так і дорослі. На новорічні свята вони є незмінним смачним доповненням багатьох страв, а також часто виступають як самостійний десерт. Однак вибір стиглого, соковитого, а головне солодкого плода часто дається нелегко і, у підсумку, на святковий стіл може потрапити кислий цитрус.

"Ми-Україна" зібрав основні принципи, яким варто слідувати під час вибору та покупки смачних апельсинів. 

На що першочергово потрібно звернути увагу під час вибору фрукта

  • Стиглі фрукти, як правило, мають рівномірне забарвлення, блискучу, тонку та гладку шкірку з невеличкими червоними крапочками. Своєю чергою товстошкірі апельсини не обов'язково будуть кислими, однак така шкірка додає плоду зайву вагу, що однозначно позначиться на його ціннику. Серед переваг таких цитрусових - легкість очищення, адже апельсини із тонкою шкірою завжди чистяться важче. 
  • Перед покупкою плід варто ретельно обмацати: вони не повинні бути занадто м'якими і рихлими, також варто уникати плодів із явною деформацією. Смачні, солодкі апельсини зазвичай більш соковиті, що позначається на вазі цитрусового. До того ж стиглий плід повинен мати яскравий, виразний аромат.
  • Серед інших показників солодкості апельсинів - досить виражений "пупок" на верхівці плоду. Після розрізання такого апельсина в середині цього "хвостика" можна побачити ще один маленький, остаточно не сформований плід.  
  • Обираючи солодкий апельсин не завадить звернути увагу й на дату пакування. Як правило, найсмачніші фрукти збирають наприкінці листопада або на початку грудня. До того ж такі плоди довше і краще зберігаються. 
Screenshot_62.png

Screenshot_62.png

Як правильно зберігати апельсини після покупки


Радимо після покупки цитрусових не залишати їх у поліетиленових пакетах або щільно закритих ємностях. В такому випадку цитрусові пролежать не менше тижня. Найкращим варіантом буде покласти апельсини на нижню полицю холодильника. Тоді вони пролежать днів 10, а то і більше. 

Найкраще плоди будуть зберігатися в темному прохолодному приміщенні, де температура не перевищує 10 градусів тепла.

Варто зауважити, що, за умови появи на фруктах м'яких темних плям, зберігати надалі ці плоди не варто.

Screenshot_141.png

Screenshot_141.png

Правильний вибір мандаринів 


- Першочергово потрібно звернути  увагу на шкірку апельсина: колір повинен бути рівномірним і насиченим, вона повинна легко відходити під час чищення від плоду. Якщо при натисканні, шкірка "пружинить" і з неї бризкає сік - плід стиглий і свіжий.

- Як правило, найсмачніші та найсолодші мандарини мають товсту та горбисту шкірку, яка нагадує апельсинову.

- Під час вибору фрукта зверніть увагу на те, щоб на шкірці не було темних плям або слідів цвілі.

-  Якщо на мандарині ви помітили м'які ділянки або вм'ятини, це може свідчити про те, що плід був переморожений і зберігається на прилавку далеко не один день. Це явно вплине на його смак, тож такі фрукти краще не купувати. Водночас підсохла шкірка може свідчити про погану якість та несвіжість цитрусового. 

- Мандарин має приплескану форму та великий розмір - це стиглий плід. Найсолодші - маленькі круглі фрукти яскравого жовтого або помаранчевого кольору. Солодкі мандарини часто бувають важчими за кислуваті. 

- Найсолодшим сортом заведено вважати "клементин", адже він є  гібридом апельсина й мандарина.  Мінусом таких плодів є тонка та приплюснута шкірка, яка важко чиститься, однак м'якуш в них солодкий, запашний та дуже соковитий.

Screenshot_151.png

Screenshot_151.png

Умови зберігання мандаринів 


Зрілі плоди зазвичай зберігаються значно довше. Однак пошкоджені чи нестиглі можуть згнити дуже швидко. Найкраще - зберігати фрукти у темних приміщеннях з температурою не вищою за +6 градусів тепла та помірній вологості.  

Інформує weukraine.tv

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...