• Головна
  • Вступ України до ЄС: основні досягнення та перспективи на 2025 рік
15:25, 31 грудня 2024 р.

Вступ України до ЄС: основні досягнення та перспективи на 2025 рік

Вступ України до ЄС: основні досягнення та перспективи на 2025 рік, фото-1

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Глобальним досягненням України у 2024 році став прогрес у переговорах щодо членства в Євросоюзі. За мірками держав-членів ЄС, Україна швидко адаптується під вимоги союзників. Єврокомісія на даному етапі позитивно оцінює перспективи членства України в ЄС. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала голова Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Марія Мезенцева.

“Однозначно глобальним досягненням цього року є те, що ми починаємо переговори щодо членства в ЄС. Такого короткого періоду часу, за який можна було б досягти подібного результату, погоджуся з паном Боррелем (колишній верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки, — ред.), не досягала жодна з 28 країн ЄС, включно з Великою Британією”, — сказала Мезенцева.

Вона також наголосила, що прогрес України Єврокомісія оцінила в дуже позитивному ключі.

“Хочу також відзначити важливість досягнень у судовій реформі, антикорупційних. Необхідно, щоб усе це здійснювалося і відчувалося, скажімо так, на місцях”, — зазначила спікерка.

Тому, акцентувала вона, важливо євроінтеграцію імплементувати в регіонах.

“Для цього в нас створено на рівні Конгресу місцевих громад і регіонів спеціальну робочу групу, яка пояснює, які можливості є для міст, населених пунктів, малих і великих, що може дати партнерство з ЄС, які грантові програми є для бізнесу, сфери освіти, медицини, культури тощо”, — зазначила Мезенцева.

Голова Постійної делегації ВР у ПАРЄ також зауважила, що, незалежно від внутрішньополітичної ситуації в країнах-членах, підтримка України зберігається на високому рівні.

“Я говорю і про відносини з Угорщиною, зі Словаччиною та іншими країнами, які не завжди бувають простими, зокрема через вибори, які відбуваються в цих державах. Проте важливо, що Україна отримала фінансову допомогу в 50 млрд євро на поточний і наступні три фінансові роки. Такі асигнування Європейський Союз робить не кожній країні-партнеру”, — сказала гостя ефіру.

Вона також звернула увагу на те, що вперше було виділено військову допомогу українським Силам оборони через “Європейський фонд миру”. Крім того, пакети військової допомоги Київ отримує від окремих держав ЄС, які раніше були нейтральними.

Марія Мезенцева повідомила, що тривають обговорення євроінтеграційного процесу України в робочих групах, до яких залучені органи влади, профільні комітети ВР. Дуже важливо, за її словами, щоб також у цьому брало участь і громадянське суспільство.

“Нам потрібно встигати у Верховній Раді голосувати за необхідні закони, імплементувати їх, тому що це є найважливішим. Проголосувати можна дуже багато всього, але головне, щоб це працювало. Наша країна починає важливий шлях переговорів за 35 різними розділами, і це стосується абсолютно кожного елемента нашого щоденного життя”, — зазначила спікерка.

Україні належить виконати величезну роботу. 35 розділів переговорного процесу, 35 робочих груп — усе це вимагає великих зусиль, доповнила вона.

“Це, можна сказати, така паралельна реальність, яка буде існувати деякий час. Але важливо, щоб ми були синхронними. Тому звірки нашого прогресу відбуватимуться постійно з Єврокомісією”, — додала депутатка.

Не менш важливо, щоб українці підтримували євроінтеграцію. Цього року, за її словами, цей показник становив понад 90% громадян.

“Головне, щоб підтримка тільки зростала. А для цього нам потрібно продовжувати інформаційні кампанії. Ця складова також дуже важлива. Євроінтеграція складна щодо імплементації, щодо ухвалення законів. Але нам важливо, щоб українська нація підтримувала свій вибір, прописаний у Конституції, і відчувала від цього позитив”, — резюмувала Мезенцева.

Інформує uatv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...