• Головна
  • Тренд із Японії, що підкорив соцмережі: то такі квадробери
16:25, Вчора

Тренд із Японії, що підкорив соцмережі: то такі квадробери

Зображення: Колаж Бі-Бі-Бі, Getty Images

Зображення: Колаж Бі-Бі-Бі, Getty Images

У минулому столітті з'явилося поняття субкультура. Це група людей, яка чимось відрізняється від більшості. У них може бути свій стиль одягу, манера поведінки, мова і навіть система цінностей. З історії нам відомі хіпі, рокери та панки. Останнім часом дедалі частіше говорять про квадроберів, тим паче, що більшість представників цієї течії - підлітки. Чи варто бити на сполох батькам? 

Походження назви

Термін виник в англійської мові. Guadrobists походить від поєднання quattuor (з латини - "чотири" та англійської aerobics — "аеробіка"). Загальновживаною є назва квадробери. Засобами масової інформації в рівному співвідношенні один до одного також використовуються терміни квадробіка і квадробінг для позначення самого явища, в англомовній науковій літературі використовується англійський термін quadrupedal movement training (QMT), а в пресі - англійське quadrobics.

Історія виникнення

Засновником субкультури вважається японець Кенічі Іто. Дитиною з нього глузували та вважали схожим на мавпу. Коли Іто виріс, то почав вивчати особливості поведінки мавп, та швидко бігати навкарачки. Японець постійно покращував свій результат в стометрівці навкарачки: від 18,58 секунди у 2008 році до 15,71 секунди 2015 року. Його техніка бігу привернула увагу американських фітнес-тренерів, що започаткували тренування "в стилі тварин". Цей тип фізичних вправ й отримав назву "квадробіка".

Гра чи проблеми 

У сучасній Україні квадробери не пропагують цю манеру поведінки як спорт. Скоріше це зовнішній прояв приналежності до цієї субкультури - носіння масок тварин, можливо хвостів та інших елементів. 

Журналісти Бі-Бі-Сі опублікували думку одного з батьків. "Моя донечка з подружками вважають себе квадроберами. Вони шиють зі штучного хутра котячі хвости та збираються окремою тусовочкою на шкільному стадіоні. Вчора на неї накричала матом якась груба жінка. Дитина прийшла додому у сльозах", - написав у фейсбуку Іван Сауткін. "Тяша (ми так її називаємо) вже близько двох років каже, що вона квадробер, а до того вона просто гралася у те, що вона котик, малювала котиків, тобто задовго до того, як це слово з’явилося у публічному просторі", - розповів Іван Сауткін.

На запитання, звідки донька дізналася про квадроберів два роки тому, виявилося, що із соцмереж. Зараз, каже батько Валентини, вони раді, що для дитини це офлайн-гра, яка відвертає її від гаджета. 

Про позитив від квардроберства каже й експерт Центру громадянських свобод, дослідник субкультур в Україні В’ячеслав Ліхачов.

"Воно спонукає до активності, до реального спілкування з друзями. Бігати з друзями, уявляючи себе твариною, набагато цікавіше ніж одному. Я думаю, це непогано і це мало чим відрізняється від звичайних дитячих ігор до епохи мобільних телефонів", - каже він в інтерв'ю Бі-Бі-Сі Україна.

Однак у соціальних мережах людей, які негативно реагують на появу таких забав у дітей, не менше, ніж тих, хто їх підтримує.

"Взагалі це проблема, бо діти переходять межі. Ричать на тварин і людей - інші при цьому ржуть. Вистрибують на капоти машин. Ричать у шкільних коридорах, імітують напад", - вважає Леся Сич, яка долучилася до дискусії навколо квадроберства у фейсбуку. "Бачила відео, де хлопець років 15 "нібито" їсть корм і агітує інших, але малі не розуміють, що це "нібито". Свобода самовираження не повинна перетворюватися у сваволю людо-тварин", - додає вона.

Щоб не переплутати

Причини появи квадроберства як субкультури в Україні, як і деінде, не відрізняються від причин, через які з’являлися інші неформальні групи. Хіба що вік неформалів знизився.

Ось деякі субкультури, які з’явилися в останні роки в Україні.

Фурі – походять від англійського слова furries – пухнасті. Субкультура, в основі якої лежить антропоморфізм, тобто, злиття рис людини та тварини, зародилася ще у 80-ті роки у США. Фурі можуть одягати не лише хвости, маски та вуха, але й повністю одягати хутряні костюми. Вони проводять "сходки" і косплеї, а виглядають як персонажі мультфільмів, коміксів чи комп’ютерних ігор.

Анімешники – прихильники японської анімації, мультфільмів та коміксів, які намагаються бути схожими на тих героїв зовні. Малюють аніме і використовують у спілкуванні японські слова та аніме-сленг.

Тамблер-Герл - до цієї субкультури долучилися дівчата-блогери, що ведуть свої блоги у соцмережах, зокрема в Tumbl у стилі живої аніме.

Альт-дівчата або альтушки - субкультура "альт", тобто, альтернативних, з’явилася в соцмережах кілька років тому, вірогідно, із тік-току. Дівчата позиціонують себе як інакші від пересічних. Мають зухвалий зовнішній вигляд – яскравий колір волосся, поєднують різні стилі та кольори в одязі.

Близько до них стоять "дед-інсайди" (з англ. dead inside – мертвий всередині), переважно хлопці, які також протиставляють себе іншим людям.

Автономи – субкультура, що поєднує творчих особистостей. Вони малюють різноманітні графіті та влаштовують імпровізовані театральні вистави, виявляючи у такий спосіб свій емоційний стан і творчість.

Ванільки – субкультура, якій вже понад 10 років, поширена серед дівчат-підлітків. Такі дівчата у соцмережах постають в образі милих і ніжних, вони пишуть про життя та кохання, а їхній одяг це передусім світлі "ванільні" кольори.

Інформує intent.press

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...