Політична реклама
15:00, Сьогодні
Роман Безсмертний: Чому безліч мирних планів не приведуть Україну до справедливого миру?
Політична реклама
Початок війни росії проти України прийнято рахувати з 2014 року. Але можливо з часом історики пересунуть цю дату кількома роками раніше. Адже ще раніше відбувалися аграрна війна, сирна війна, енергетична війна — всі вони були складовими, так званої, гібридної війни. Вже потім був Крим і Донбас та повномасштабне вторгнення, яке мало ціль руйнування державності України.
Кількість планів щодо завершення російсько-української війни вже обчислюється десятками, а війна забирає життя, руйнує Україну і кінця їй не видно. Пройшовши шлях від мінських переговорів до нинішніх ініціатив, стає очевидним, що весь світ шукає відповідь, але поки всі вони не приведуть до миру.
У листопаді 2022 року на саміті G20 президент Володимир Зеленський представив план завершення війни з 10 пунктів. На той момент вже було прийнято дві резолюції ООН, які стосувалися загальної оцінки ситуації, де було засуджено агресію, вказано на необхідність допомоги Україні, висловлено підтримку суверенітету і територіальній цілісності, зазначено, що росія має відшкодувати Україні завдані збитки, а також зазначено про необхідність забезпечення справедливості, тобто суду над агресором.
Генеральна Асамблея ООН на початку 2023 року прийме резолюцію, до якої ввійдуть фактично всі пропозиції Зеленського. В Раді Безпеки ООН це буде заблоковано росією. Паралельно з’явиться і китайська позиція щодо війни в Україні. За неї проголосують 140 із 194 держав. Пізніше позиція Китаю перетвориться в спільну позицію Китаю та Бразилії з 5 пунктів, де фактично мова буде йти про заморожування ситуації.
До планів щодо припинення війни в Україні доєднаються й африканські країни, які найбільше потерпають від неї через нестачу продовольства. Делегація президентів на чолі з Сірілом Рамафосом, президентом ПАР, після відвідання Києва та москви запропонувала черговий план припинення війни з 10 пунктів, які світ так й не побачить.
У 2023 році на політичну арену вийде Дональд Трамп зі своїм баченням ситуації, де розглядається не покарання та стримування агресора, а спроби з ним домовитися. При чому на той час вже буде виданий ордер на затримання та арешт міжнародного злочинця путіна. Насправді ніякого плану у Трампа не було і нема до сьогоднішнього дня, а є лише ідеї, які не склалися в реальний план припинення війни.
Під час виборчих перегонів республіканці будуть вимагати радикального збільшення допомоги Україні, а демократи будуть надавати її обережно, в невеликій кількості та з чималим запізненням. Адже адміністрація Байдена постійно озиралася на ядерні погрози кремля, якими він шантажував світ, допоки Китай не поставив кремлівського фюрера на місце, заявивши, що спроба застосування ядерної зброї росією знищить і саму росію.
Особливий сплеск щодо мирного плану відбудеться на з’їзді Республіканської партії в Мілвокі, де був сформульований принцип — повернення миру через силу. Суть пропозицій Трампа будуть полягати в зміцненні Сполучених Штатів Америки, що треба все зробити, щоб Україна могла захиститися, основну роботу в цьому має здійснювати Європа, що має зміцнюватися НАТО, однак не лише за рахунок США, а всіма членами блоку.
Але немає і не може бути миру, виходячи з путінських позицій. На заході вже починається розуміння, що дати путіну перемогти Україну — це дати йому можливість розв’язати війну проти Європи.
Найбільш реалістично дивився на ситуацію колишній держсекретар США Майк Помпео, якій в липні 2024 року привезе до Києва своє бачення мирного плану, при чому він віддасть свої ідеї Дональду Трампу. Серед них буде програма ленд-лізу, посилення санкцій проти росії, зміцнення Північноатлантичного альянсу.
Колишній прем’єр Великої Британії Борис Джонсон також має віру, що Трамп здатен покласти край війні на вигідних умовах для України, при чому розкритикувавши позицію Заходу щодо обмежень в застосуванні зброї, її недостатнього постачання та бюрократію в питаннях безпеки.
А що ж планує ворог? Кремль йде шляхом ультиматумів, як то — визнання російськими захоплених територій, нейтралітет України, обмеження співпраці із Заходом, фактичне роззброєння. І якщо умови не будуть прийняти, то Україна має зникнути. При чому, про це відкрито говорять в інтерв’ю західним медіа кремлівські ідеологи.
Міністр оборони нового кабінету Дональда Трампа Піт Гегсет закликає до активних дій для відновлення ролі США як гаранта глобальної безпеки. Для України це означає безперервну підтримку у протистоянні агресору та посилення її міжнародних позицій. Для Європи — необхідність брати більшу відповідальність за власну безпеку. Для світу — запобігання новим конфліктам, які можуть похитнути всю систему міжнародного порядку. Тому США має повернути себе роль лідера політики стримування. Адже це є ключовим фактором у запобіганні війнам та зміцненні довіри у відносинах союзників.
Повна версія на каналі PRO:UA за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=404hajQrp9I
Довідка: Роман Безсмертний - кандидат політичних наук, Народний депутат України ІІ, ІІІ, IV та V скликань. Посол України в Білорусі у 2010—2011 роках. Двічі обіймав посаду Віцепрем'єр-міністра України. Викладач і почесний професор Київського університету культури і мистецтв і Педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Один з авторів Конституції України.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Крісло-мішок: як купити якісне і не переплатити?
Новини компаній
17:00
Роман Безсмертний: Чому безліч мирних планів не приведуть Україну до справедливого миру?
Політична реклама
15:00
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...