
Новини компаній
09:30, 2 квітня
Жінок навчатимуть чоловічим професіям: як стати учасником програми
Новини компаній
15 листопада 2024 року Кабінет Міністрів України анонсував новий проєкт, мета якого – надати жінкам можливість опанувати професії, що традиційно вважалися чоловічими. Держава фінансуватиме навчання більш ніж за 30 спеціальностями — видання Finteco знає про це більше.
Запуск урядової програми навчання жінок нетиповим професіям
КМУ восени 2024 року презентував новий проєкт допомоги жінкам здобути професії, які традиційно вважаються чоловічими. Всього у списку – понад 30 спеціальностей, серед яких:
- Водії транспорту (від автомобілів до тролейбусів).
- Спеціалісти в області електрогазозварювання та ремонту електрообладнання.
- Оператори різноманітних верстатів, тракторів і екскаваторів.
- Інші робітничі професії, зокрема слюсарі, верстатники, машиністи кранів.
Ці професії мають великий попит на ринку праці, особливо в умовах дефіциту кадрів через повномасштабне вторгнення Росії та мобілізацію чоловіків. До навчання жінок чоловічим професіям вже встигли відібрати кандидаток із різним рівнем освіти та професійним досвідом. Серед них – випускниці вишів, особа з інвалідністю 3-ї групи, а також жінки зі середньою освітою.
Що необхідно знати компаніям, які хочуть навчати жінок за новою програмою
Для організації професійного навчання жінок роботодавець має подати заявку до центру зайнятості. Це дозволяється зробити як в електронному, так і в паперовому вигляді.
Після отримання заявки від роботодавця, Державна служба зайнятості публікує на своєму офіційному сайті інформацію про старт навчальних курсів для жінок, виходячи з потреб компанії.
Роботодавець разом із центром зайнятості і кандидатом укладають договір на організацію навчання. Перед укладенням угоди роботодавець має право провести необмежену кількість співбесід з потенційними працівниками.
Компанія-роботодавець бере безпосередню участь у кваліфікаційній атестації кандидатки, надаючи їй повноцінне робоче місце для проходження виробничої практики.
Після завершення навчання в ДСЗ роботодавець повинен працевлаштувати кандидатку протягом не більше, ніж 15 днів з моменту закінчення курсу.
Якщо компанія відмовляється від працевлаштування кандидатки, яка пройшла повний курс навчання та завершила його успішно, вона повинна компенсувати витрати ДСЗ.
Чому жінки вибирають чоловічі професії
Українки дедалі частіше роблять вибір на користь професій, які раніше вважалися суто чоловічими. Лише за перші місяці 2024 року 250 жінок здобули кваліфікацію верстатниці, а ще 86 освоїли професію машиністки крана.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...